Değerli  Meslektaşlarımız,

TSRM olarak kardeş ülke Azerbaycan’daki meslektaşlarımızın ve firmaların yoğun ilgisiyle başarıyla gerçekleştirdiğimiz “International Symposium on Reproductive Health and Infertility” toplantısının bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. İnfertilite ve endoskopi ile ilgili çok ilgi çekeceğine inandığımız bu ikinci sempozyumumuzu bir başka yandal derneği MİJİD’in de desteğiyle bilimsel olarak daha da büyütmeyi hedefledik.

İlk gün 2 paralel salonda alanında en üst düzeyde uzman bir kadroyla hem Azerbaycan  hem Türkiye’den katılacak doktorlar ve ayrıca uluslararası katılımcılara en güncel bilgileri ulaştırıp, bunları sempozyumun ikinci günündeovulasyon indüsiyonu, histeroskopi ve laparoskopi, androloji ve perinatoloji kursları ile pekiştirmeyi amaçlıyoruz. İlk sempozyumumuzda olduğu gibi bu yıl ki sempozyumumuzda da kurslarımıza katılan siz değerli meslektaşlarımıza sertifika verilecektir.

İşbirliğimizi TSRM Club üyelikleriniz ile TSRM 2018 Ulusal Kongremize de taşıdık. Bilim alanında paylaşımlarımızı arttırdık. Hedefimiz aynı kültür ve aynı dili paylaştığımız iki ülkenin, bilim alanında da işbirliğinin artarak devamını sağlamaktır.

İnfertilite ve jinekolojik endoskopi alanında yenilikler tartışılacağı ve net mesajların verileceği bu önemli toplantımızda sizleri yeniden aramızda görmekten ve ev sahipliğinizde Bakü’de olmaktan duyduğumuz memnuniyeti de Yönetim Kurulum adına tekrar belirtmek isterim.

Hepinizi güzel Bakü’deki bu etkinliğe bekliyoruz.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Ahmet Zeki Işık